Podstawy czyszczenia wnętrza samochodu

11 września 2017

Choć kierowcy troszczą się przede wszystkim o atrakcyjność wizualną swoich aut, żaden z nich z pewnością nie może zaprzeczyć, że czyste wnętrze samochodu nie jest wcale mniej istotne. Gdy więc planujemy generalne porządki, a w przypadku samochodów z sytuacją taką mamy najczęściej do czynienia po zimie, powinniśmy ocenić krytycznie także wnętrze auta i zastanowić się nad tym, co można w nim poprawić. Od czego zacząć?

Zacznij od odkurzenia całego wnętrza

Każdy kierowca ma swoje zdanie na ten temat, zdecydowana większość w pierwszej kolejności decyduje się jednak na odkurzenie wnętrza samochodu. Oczywiście, odkurzanie nie powinno być czynnością mało staranną, jeśli więc na dywanikach lub tapicerce znajdują się jakieś przedmioty, wskazane jest pozbycie się ich na czas wykonywania tej czynności. Nie można zapominać także o tym, że widoczne zabrudzenia nie są wcale jedynymi, które mogą stanowić dla nas problem. Naprawdę niebezpieczne jest przede wszystkim to, czego nie widać, podczas odkurzania starajmy się więc docierać i do tych wnętrz, do których dostęp jest na co dzień utrudniony. Jeśli okazuje się, że nie jest to zadanie, z którym nasz odkurzacz poradzi sobie z łatwością, wybierzmy się na stację benzynową i przetestujmy sprzęt, który się tam znajduje, a z pewnością będziemy zadowoleni.

Pielęgnacja tapicerki

Pranie tapicerki – jak zrobić to dobrze?

Jeśli tapicerka została już przez nas starannie odkurzona, nadszedł czas na jej gruntowne pranie. W sklepach z akcesoriami samochodowymi nie brakuje środków czystości, które ułatwią nam realizację tego celu, choć wskazane jest zwracanie uwagi na to, czy rzeczywiście mamy do czynienia z produktami dostosowanymi do posiadanego przez nas rodzaju tapicerki. Oczywiście, często nie jesteśmy w stanie uniknąć problemu szczególnie uciążliwych plan. W takim przypadku z pomocą może nam przyjść benzyna ekstrakcyjna. Jej zastosowanie zwykle kończy się sukcesem, choć jeszcze przed jej użyciem dobrze jest przetestować jej działanie w trudno dostępnym miejscu.

Czyszczenie plastików i szyb

Nie można zapominać także o tym, że efektywne sprzątanie wymaga czyszczenia zarówno plastików, jak i szyb wewnątrz samochodów, wielu kierowców umniejsza bowiem ich znaczenie.

Autor

Andrzej Pichnik

Redakcja speedmotors.pl

To może Cię zainteresować