Wyraziste zapachy do samochodu

25 maja 2021

Samochód jest jak dom - jego wnętrze świadczy o właścicielu. Wbrew pozorom auto, którym codziennie dojeżdża się do pracy, wozi dzieci do szkoły i wybiera w dalsze podróże wymaga równie systematycznej dbałości, jak dom, w którym mieszkamy. W samochodzie wszak spędza się dużo czasu.

Pierwsze, co czujemy, wsiadając do samochodu to jego ..... zapach. Ma ogromne znaczenie w pobudzaniu wielu emocji zarówno kierowcy, jak i pasażerów.

Co brzydko pachnie w samochodzie?

Wsiadając do auta, wnosimy do niego uliczny brud, ociekające z obuwia błoto, a po podróżach krótszych lub dłuższych okruszki po jedzeniu, wsiąkające w fotele rozlane napoje, czasami pot z przegrzanego ciała i specyficzna woń niektórych przewożonych przedmiotów.

Na niewielkiej, zamkniętej przestrzeni (a taką jest wnętrze każdego auta), rozgrzanej słońcem lub wewnętrznym ogrzewaniem zapachy się ze sobą mieszają i bywa, że tworzą nieprzyjemną dla nosa mieszankę zapachową.

Decydując się więc na zapach w samochodzie, należy pamiętać, że nie jest jego zadaniem maskowanie nieczystości, lecz sprawienie, ze podróż nim będzie cieszyła wszelkie zmysły. Podstawowy zapach w samochodzie to zawsze zapach czystości. Dopiero później można wybrać odpowiednie perfumy do auta, a wybór jest duży i może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.

Jaki zapach do samochodu wybrać?

Czy zapachy samochodowe warto dobrać do osobowości, marki samochodu czy okazji? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Z pewnością przy wyborze odpowiedniego zapachu przede wszystkim należy uwzględnić własne preferencje. Klasa samochodu również ma znaczenie.

Samochody rodzinne

W autach rodzinnych znakomicie sprawdzą się zapachy owoców, które lubią dzieci: truskawki, czarnej porzeczki, owoców tropikalnych oraz gumy do żucia. Dzieci uwielbiają również kojący zapach wanilii.

Limuzyny i samochody służbowe

Duże, prestiżowe samochody, szczególnie te, które pełnią również funkcje reprezentacyjne powinny pachnieć stabilnością i solidnością. Ze skórzanymi obiciami wspaniale komponuje się piżmo, wanilia i drzewo sandałowe. Kobieta-szef zadowolona będzie z dodatku róży lub paczuli. Klasyczny zapach do limuzyny to zapach skóry, mchu i drzewa.

Samochód dla kobiety

Kiedy kierowca jest kobietą, z pewnością wybierze bardziej damskie zapachy. Zapachy kwiatowe z dodatkiem trawy cytrynowej, aloesu i paczuli nadadzą wnętrzu delikatnej subtelności. Kobiety lubią też zapachy kojarzące się ze świeżością - morskiej bryzy, świeżej, zielonej trawy i lasu. Zapach rozmarynu, limonki i goździków podkreśli silny, kobiecy charakter i doda nieco tajemniczości właścicielce auta.

Inny rodzaj doboru zapachu do auta to kryterium sytuacji, w których auto jest używane.

Przy codziennej, ciężkiej pracy lub długich, służbowych podróżach znakomicie się sprawdzą wszelkie orzeźwiające zapachy:

  • owoce cytrusowe pobudzają, zapachy morskiej bryzy, trawy i lasu działają ożywczo.
  • zmęczenie i senność w długiej trasie usunie zapach jodły i eukaliptusa.
  • wyjazdowi na wakacje może towarzyszyć zapach morskiej bryzy, cytrusów lub świeżych kwiatów.

osoba jadąca samochodem

Perfumy samochodowe: jak to działa?

Zawieszka zapachowa w samochodzie nie zawsze wygląda atrakcyjnie i elegancko. Zawsze wskazana jest dyskrecja, którą można bardzo łatwo uzyskać.

Formuły zapachów do samochodu:

Perfumy w spray'u

Używa się ich bardzo prosto, podobnie, jak perfum do ciała. Należy nimi spryskać wnętrze. Warto wiedzieć, że nie powinno się spryskiwać foteli samochodowych, gdyż łatwo wówczas przeniknąć zapachowi na ubrania wierzchnie kierowcy lub pasażera. Delikatne spryskanie za zagłówkami, w spodniej cześci fotela powinno w zupełności wystarczyć, by przez kilka dni wnętrze auta wydzielało delikatną, wspaniałą woń.

Perfumowane kulki z drzewa sandałowego

Nasączone zapachem kulki z łatwością zmieszczą się w uchwycie na kubek lub pod fotelem. Ruch kulek w trakcie jazdy subtelnie uwalnia długo utrzymujący się zapach. Jeżeli się bardzo spodoba, kulki można również stosować w domu lub w biurze.

Zawieszki zapachowe

Należy je dobrać nie tylko zapachem, lecz również wyglądem do wnętrza samochodu.Najbardziej elegancko wyglądają zawieszki drewniane, nasączone ulubionym zapachem, które wydzielają zapach, podobnie, jak kulki przy każdym ruchu pojazdu.

Wybór form i zapachów jest ogromny, przy dobrym dobraniu każda jazda samochodem może stać się jeszcze przyjemniejsza. Warto przy tym pamiętać, że zapach nie powinien być zbyt intensywny. W zbytnim przesączonym wnętrzu samochodowym trudniej zmienić zapach, jeżeli poprzedni przestanie się podobać

Autor

Michał Biel

Redakcja speedmotors.pl

To może Cię zainteresować