Auto Detailing. Czym i jak sobie z tym poradzić?

3 lipca 2017

Karoseria samochodu narażona jest na różnorakie czynniki zewnętrzne i to niezależnie od tego jaką mamy porę roku. Pojawiać się będą opady atmosferyczne, wysoka i niska temperatura, działanie promieni słonecznych, owady. To wszystko bezpośrednio będzie działać na stan lakieru. Również drogi niskiej jakości, odpryskujące kamienie czy sól na drogach powodować będą zniszczenia na naszym lakierze.

Powłoki w świadomości większości klientów mają funkcję dekoracyjną. Trzeba jednak pamiętać, że to skuteczne zabezpieczenie samochodu przed różnorakimi czynnikami zewnętrznymi. Istotne będzie również dbanie o lakier, tak by był w dobrym stanie przez dłuższy czas. Jeśli na powłoce lakierniczej mamy cztery warstwy nakładane jedna na drugą już na starcie mamy całkiem dobre zabezpieczenie między innymi przed działaniem rdzy. Oprócz tego stosuje się elementy równające podłoże i takie opcje, które poprawią kolorystykę, podkreślać będą połysk lakieru.

Jeśli zastanawiamy się jak dbać o lakier w samochodzie powinniśmy wybrać takie usługi jak car detailing. Jest to kompleksowy proces pielęgnacji i ochrony, który ma na celu utrzymanie auta w stanie salonowym. I nie ma tutaj znaczenie jakie mamy auto, zawsze takie działania będzie można wykorzystywać. Na poszczególne etapy składać się będzie mycie, przygotowanie pojazdu, korekta i zabezpieczenie.

Mycie

Cały proces i wszelkie działania rozpoczyna się od mycia, do tego wykorzystujemy produkty, które mają neutralne pH i dlatego dobrze się sprawdzą. Jeśli chodzi o marketowe substancje myjące są one bardzo agresywne i mogą niszczyć nakładany przez nas wosk, który ma lakier zabezpieczać. Dlatego koniecznie szukamy dobrych jakościowo środków, które pozwolą na delikatne mycie. Stosujemy działanie na dwa wiadra, by nie przenosić brudów.

Poprawa wyglądu samochodu

Użycie glinki

Użycie glinki także może się dobrze sprawdzić, ponieważ w ten sposób skutecznie będziemy mogli usuwać zabrudzenia, które pozostały nawet po myciu. Glinkowanie to raczej proste zdanie, dlatego każdy dobrze sobie z tym poradzi.

Korekta

Kolejna sprawa t przygotowanie również korekty lakieru. Trzeba pamiętać, że polerka i korekta to dwie różne kwestie. W ramach korekty trzeba podjąć różne działania i wykonać pomiary, które pozwolą nam na wykonywanie wszystkich prac związanych z korektą.

Zabezpieczenie lakieru

Zabezpieczenie lakieru na koniec to bardzo istotna kwestia. Jeśli zastosujemy odpowiednie powłoki wosk będzie można sobie zagwarantować, że nasz lakier na długo będzie w dobrym stanie.

Autor

Andrzej Pichnik

Redakcja speedmotors.pl

To może Cię zainteresować