Pielęgnacja auta

18 czerwca 2017

Wszystkie osoby, które samodzielnie chcą zajmować się myciem własnego samochodu powinny wiedzieć jak można to robić, by nie uszkodzić samochodu. Teoretycznie może się wydawać, że jest to proste, ale w praktyce różnie z tym bywa.

Pewnie wiele osób mogło się już przekonać o tym, że auto bardzo szybko można będzie uszkodzić w trakcie mycia, jeśli działa się w nieodpowiedni sposób. Mamy więc porady jak myć auto, by tych błędów unikać.

Chemia gospodarcza i środki czystości

Wielkim błędem będzie używanie do mycia samochodów środków czyszczących, które używamy w swoim domu. W czasie mycia samochodu trzeba używać takich środków, które właśnie przeznaczone są do mycia samochodu. Przygotowuje się środki o specjalnym składzie. Jeśli na przykład użyje się do mycia samochodu zamiast szamponu płynu do mycia naczyń ton może się okazać, że w ten sposób zniszczymy lakier, doprowadzimy do jego zmatowienia. Podobnie sytuacja wyglądać będzie ze skórzaną tapicerką, którą będzie można łatwo zniszczyć i na to będzie trzeba szczególnie uważać.

W trakcie pielęgnacji każdy element auta wymaga takiego działania, które zagwarantuje nam odpowiednią czystość. Istotna sprawa to między innymi odpowiednie płukanie samochodu. Konieczne będzie między innymi dokładne mycie samochodu na dwa wiadra. Sprawa jest tutaj stosunkowo prosta, w jednym mamy wodę z szamponem, w drugim samą wodę, gdzie będzie można płukać służącą do mycia mikrofibrę i od strony praktycznej taka opcja najlepiej się sprawdza.

Akcesoria do mycia samochodu

Myjka ciśnieniowa

Jeśli chcemy użyć myjki ciśnieniowej będzie trzeba być szczególnie ostrożnym. Mycie bezdotykowe jest komfortowe i nie powinno powodować pojawienia się rys. jeśli jednak lanca będzie trzymana zbyt blisko takie rysy mogą się pojawić. Podobnie trzeba uważać w trakcie mycia kół, ponieważ można uszkodzić znajdujący się tam czujnik ABS. W trakcie mycia miejsc, gdzie znajdują się różne emblematy również będzie trzeba uważać.

Karoseria

Jeśli chcemy wycierać karoserię na sucho trzeba będzie szczególnie uważać, bo może się ona wydawać czysta, a w praktyce będzie się tam znajdować warstwa kurzu, która niestety może być dla naszego samochodu niebezpieczna. Można bowiem doprowadzić do porysowania lakieru. Jeśli chodzi o kurz, który nam przeszkadza najlepsza opcja to mycie samochodu. W trakcie pielęgnacji auta trzeba pamiętać, że nie dokonujemy takich działań w pełnym słońcu. dodatkowo również trzeba unikać stosowania środków, gdy lakier jest rozgrzany. Musimy pamiętać, że zawsze, gdy pojawią się jakieś ptasie odchody będzie trzeba je bardzo sprawnie z karoserii usunąć.

Autor

Krzysztof Barczyński

Redakcja speedmotors.pl

To może Cię zainteresować