Jak i czym zabezpieczyć lakier?

10 marca 2017

Z pomocą różnych preparatów konserwujących będzie można wygładzić, nabłyszczyć a także zabezpieczyć lakier przed działaniem środków chemicznych i w ograniczonym zakresie mechanicznym. Efekty będą różne w zależności od tego jaki preparatów czy środki będą wykorzystywane.

Stosując środki konserwujące uzyskiwać będziemy czasową ochronę lakierowanej powierzchni. Dodatkowo będzie można skutecznie modyfikować gładkość powierzchni. W ofercie są preparaty woskowe, reaktywne oraz polimerowe. Różnice między właściwościami powłok są wyraźne na tyle, że mamy gładką powierzchnie a właściwie pojawia się zmiana współczynnika tarcia.

Jeśli będzie chodzić o trwałość ochrony to wybór może być między środkami, które posłużą nam przez kilka tygodni, ale znajdą się również takie, które mogą wytrzymać na lakierze kilka miesięcy i zabezpieczenie będzie skuteczne.

Jak i kiedy zabezpieczać lakier?

Najlepiej będzie zabezpieczać lakier, gdy jest czysty i wygładzony a więc po jego bardzo dokładnym myciu. To jak się wydaje będzie najważniejsze kwestia, jaką trzeba się zająć. Idealne mycie jest rzeczywiście sprawą kluczową i trzeba będzie na to zwracać uwagę. Musimy wykonać dokładne mycie i następnie glinkowanie, potem można dopiero nakładać powierzchnie ochronne. Jeśli zastanawiamy się czy stara powierzchnia nie jest jeszcze dobra warto zobaczyć jak zachowuje się woda. W czasie płukania, gdy będzie formować krople wody to znak, że nadal jest to powłoka, która się sprawdza.

Zabezpieczenie lakieru

Świetny wygląd

Przygotowanie specjalnego wosku to karoserii to szybki sposób na to, by skutecznie zabezpieczenie auta. W tym momencie nakładanie tych wosków nie będzie trudne a jednocześnie mamy ochronę, która będzie doskonale się sprawdzać. te prostsze preparaty można nakładać kilkanaście minut i ochrona będzie na kilka tygodni, zaś te droższe, rozbudowane nakłada się kilkadziesiąt minut, ale ochrona może być na kilka miesięcy.

Bez wątpienia łatwość nakładania powłok ma istotne znaczenie i powinna być brana pod uwagę. Jest to taki element, na który szczególnie zwraca się uwagę, ponieważ nie każdy chce zajmować się nakładaniem powłok, gdy będzie to absorbujące i trudne do wykonania.

Łatwa aplikacja i wysoka trwałość

Jeśli produkt charakteryzuje się dobrą trwałością i łatwością aplikacji to już wystarczy, by został oceniony pozytywnie przez użytkowników i rzeczywiście będzie się cieszył sporą popularnością. Jeśli chcemy ochronić nasz pojazd powinniśmy raczej unikać myjni automatycznych, gdzie jednak nie ma dobrej metody działania dla naszego lakieru.

Autor

Michał Biel

Redakcja speedmotors.pl

To może Cię zainteresować