Pasta polerska – recepta na poprawienie wyglądu pojazdu.

12 marca 2017

Statystyki wyraźnie pokazują, że wiele tych samochodów, które poruszają się po naszych drogach ma już lata świetności ze sobą. Nie znaczy to jednak, że muszą one źle wyglądać. Można doprowadzić je bowiem do idealnego wyglądu. Wygląd pojazdów w dużej mierze zależy od wyglądu nadwozia. Niestety po latach użytkowania pojazdu lakier najczęściej nie wygląda doskonale.

Warunki atmosferyczne, niewielkie otarcia mogą sprawić, że wygląd będzie gorszy. Na szczęście są sposoby na poprawienie wyglądu auta. Najprostsze rozwiązanie to polerowanie pastą polerską.

Co to jest pasta polerska?

Inaczej niż wosk, który ma zabezpieczać i nabłyszczać pojazd pasta polerska będzie usuwać warstwę lakieru, która jest zniszczona. Oczywiście użycie pasy nie spowoduje starcia lakieru, ponieważ mikroskopijna warstwa będzie usunięta, ten fragment, na którym są uszkodzenia. Głębsze zarysowania, jeśli istnieją niestety zostaną.

Jak jej używać?

Pastę polerską należy nałożyć na nadwozie samochodu. Przed nałożeniem pasy oczywiście to nadwozie musi być umyte a także osuszone. Pastę można zacząć nakładać miękką szmatką cienką warstwą. Nakładamy ją na każdą lakierowaną część samochodu.

Regeneracja lakieru

Warto także zapamiętać, że nie należy nakładać pasty, gdy jest wysoka temperatura, a w szczególności w największym słońcu. Karoseria, która jest rozgrzana sprawia, że taka pasta szybko będzie wysychać a efekt polerowania praktycznie nie będzie zauważalny.

Pastę należy przynajmniej na kilka minut zostawić na nadwoziu. Dla pewności może to być minut kilkanaście. Cel jest tutaj stosunkowo prostu. Pasta musi wyschnąć. Gdy tak się stanie pojawi się na karoserii biały nalot i wtedy będzie można rozpocząć polerowanie. Można wykonywać to miękką szmatką, kolistymi ruchami czyszcząc każdy element nadwozia samochodu. Można wykonywać również polerowanie specjalną szlifierką mechaniczną.

Jeśli auto będzie dobrze wypolerowane będzie miało lepszy kolor, barwa będzie wyraźniejsza, oczywiście stanie się gładszy i równiejszy. Polerowane nadwozie warto również zabezpieczyć dodatkowym woskowaniem, po tym od czasu do czasu będzie można wosk nanosić na taki samochód ponownie. W ten sposób działając zachowamy doskonały wygląd lakieru na dłuższy okres czasu. Dlatego rzeczywiście warto się zdecydować na takie rozwiązania, które sprawią, że lakier będzie w lepszym stanie.

Autor

Andrzej Pichnik

Redakcja speedmotors.pl

To może Cię zainteresować