Jak usunąć plamy z wody z szyb samochodowych

14 maja 2021

Plamy wodne! Nie brzmią one poważnie, jak zgniecione robaki, rozbryzgnięte jajka na przedniej szybie, smoła, nadmiar lakieru lub inne rodzaje paskudnie wyglądającego brudu. Ale nie daj się zwieść, te małe białe plamki mogą gromadzić się w lusterkach bocznych, na przedniej i tylnej szybie, utrudniając widoczność w nocy. To może się jeszcze gorzej, gdy zaczyna padać i wycieraczki nie zrobi wiele, aby rozwiązać problem. Więc jak usunąć plamy wody z szyb samochodowych?

Wystarczy wziąć magiczną różdżkę, powiedzieć "evanesco" i plamy wody znikają? Cóż, nie jesteś czarodziejem i to nie jest takie proste. Istnieje należyty proces, który należy przestrzegać i trzeba wiedzieć, co się robi. Po pierwsze, rzućmy okiem na rodzaje plam wody, które mogą przeniknąć do pojazdu.

Jest to najczęstszy rodzaj plam wody, zwykle tworzone, gdy twarda woda pozostawia pozostałości mineralnych, zwłaszcza wapnia i magnezu na powierzchni samochodu. Źródłem może być każda woda, która uderza w Twój samochód - od zraszacza, prysznice, myjnie samochodowe do wody deszczowej jako winowajcy. Ostatecznie, kreda-jak osady lub kamień zaczynają się tworzyć i zanim się zorientujesz, szkło samochodu i ciało są wypełnione tymi regularnymi plamami wody.

Gdy plamy wody są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub intensywnego ciepła przez dłuższy czas, mogą one wyryć się na lakierze samochodu. Dlatego zaleca się usuwanie plam wody tak szybko, jak to możliwe, zanim stanie się większym problemem. Mind you, poważne trawienie może być bardzo trudne i kosztowne do usunięcia, ponieważ może być wymagane do korzystania z technik ściernych, takich jak szlifowanie na mokro lub skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą, aby pomóc Ci się.

Wyobraźmy to sobie tak: Jest pożar lasu gdzieś i emisja dymu wznosi się do chmur nimbostratus i miesza się z kroplami wody tam w górze. Cokolwiek, to może być regularny dym z rur wydechowych pojazdów lub emisji z zakładów przemysłowych, które mieszają się z ciemnymi chmurami. Następnie pada deszcz, a kwaśna woda deszczowa znajduje drogę na szyby i karoserię Twojego samochodu. Rzecz w tym, że kwaśna woda jest pełna zanieczyszczeń i związanych z nimi minerałów, które pozostawiają plamy na Twoim samochodzie.

Jeśli nie zajmiesz się tym pronto, nie bądź zaskoczony, gdy plamy wody erozji farby pojazdu i włączyć swoje okna w coś brzydkiego. Zostałeś ostrzeżony!

Teraz, gdy wiesz, rodzaje plam wody, które prawdopodobnie napotkasz w swoim pojeździe, skoczmy w prawo i zbadać techniki, które można wykorzystać do usuwania plam wody z szyb samochodowych.

Ponieważ depozyty plamy wody są alkaliczne w przyrodzie, trzeba będzie kwaśne rozwiązanie, takie jak ocet, aby zrobić magię. Jednak ta metoda jest bardziej skuteczna przy usuwaniu plam z wody słodkiej.

Krok 1. Napełnij butelkę z rozpylaczem równymi częściami wody destylowanej i octu destylowanego w stosunku 50/50. Po napełnieniu butelki potrząsaj nią przez kilka sekund, aby wymieszać roztwór i osiągnąć pożądane rezultaty.

Krok 2. Rozpylić roztwór octu i wody na szybę samochodu. Celem jest, aby nasycić plamy wody i pozostawić go na 1 lub 2 minuty, aby umożliwić ocet do moczenia. Jeśli zauważysz jakiekolwiek brudne obszary na szkle ze skoncentrowanym gromadzeniu się plam wody, możesz ponownie zastosować rozwiązanie.

Krok 3. Zanurz szorstki ręcznik w roztworze octu i wody, aż będzie mokry i rozciągnij go na spryskane części szyby samochodu. Dobrze jest umieścić mokry ręcznik na szybie na minutę lub dwie, aby skutecznie usunąć plamy wody.

Krok 4. Szoruj delikatnie szyby i lusterka samochodu. Nie szoruj agresywnie, ponieważ może to pozostawić zarysowania na przedniej szybie, lusterkach bocznych, oknach i tylnej szybie. Ścierne nierówności na szorstkim ręczniku są wystarczające, aby usunąć plamy wody z szyby samochodu z lekkim dotykiem.

Krok 5. Jeśli plamy wody nie schodzą łatwo, niech rozwiązanie pozostanie na szkle przez dłuższy okres. Możesz ponownie zastosować go, jeśli wyschnie. Nie pozwól, aby roztwór zaschnął na powierzchni.

Krok 6. Użyj ściągaczki, ręcznika papierowego lub suchego ręcznika, aby usunąć roztwór octu i wody z szyby samochodu. Jednak upewnij się, że szkło samochodu jest mokre z rozwiązaniem, zanim wprowadzisz ściągaczkę, suchy ręcznik lub ręcznik papierowy, aby wykonać prace wykończeniowe.

Istnieją inne alternatywy można użyć oprócz octu, które są równie skuteczne. Co więcej, takie naturalne produkty pozwolą Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Krok 1. Naciśnij cytryny na twardą powierzchnię przed pokrojeniem ich na plasterki. Przewrócenie cytryn na bok ułatwi usunięcie soku. Jeśli nie masz do dyspozycji cytryn, możesz zastąpić je olejkami eterycznymi, które są wykonane z cytrusów, a konkretnie z cytryny i pomarańczy.

Krok 2. Wyciśnij sok z cytryn używając rąk lub wyciskarki do cytryn. Następnie umieść sok z cytryny w butelce z rozpylaczem i wymieszaj go z wodą. Inną opcją byłoby zmieszanie olejku eterycznego o formule cytrusowej z wodą i przechowywanie roztworu w butelce z rozpylaczem. Jeśli nie możesz znaleźć butelki ze spryskiwaczem, możesz zamoczyć ręcznik w soku cytrusowym lub olejku eterycznym.

Krok 3. Rozpyl roztwór bezpośrednio na szybę samochodu lub użyj ręcznika lub gąbki, aby go zastosować. Podobnie, możesz wycisnąć przekrojoną na pół cytrynę na szybę samochodu, aby wydobyć sok.

Krok 4. Pozostaw sok z cytryny lub olejek eteryczny na kilka minut, aby wsiąkł w szybę. Zanim roztwór wyschnie, delikatnie wyszoruj lusterka i okna za pomocą ręcznika lub gąbki.

Krok 5. Chlapnij trochę destylowanej wody na szkło i wyczyść je za pomocą ściągaczki lub papierowego ręcznika.

Uwaga: Unikaj używania butelkowanego soku z cytryny. Świeży sok z cytryny jest bardziej skuteczny.

Krok 1. Zmieszaj pastę do zębów z odrobiną wody, aby ułatwić jej nakładanie. Poza tym, nie chcesz przecież marnować pasty, prawda?

Krok 2. Nałóż pastę na szybę i delikatnie wyszoruj ją ręcznikiem, szczotką lub gąbką. Pozostaw pastę na kilka minut.

Krok 3. Usuń pastę do zębów z szyby za pomocą wody i ściągaczki. Pamiętaj, aby całkowicie wysuszyć szybę samochodu.

Uwaga: Zamiast używać pasty do zębów, możesz zastąpić ją mieszanką sody oczyszczonej i octu.

Jeśli próbowałeś usunąć plamy z wody za pomocą cytryny, octu, olejków eterycznych, pasty do zębów i mieszanki sody oczyszczonej i octu, ale nic nie działało do Twojej satysfakcji, jak o to zrobić to inaczej. Ta technika może być skuteczna dla wytrawionych plam z wody, które są trudne do usunięcia.

Krok 1. Przygotuj domowej roboty roztwór do czyszczenia szkła, mieszając w równych proporcjach wodę destylowaną i alkohol spożywczy. Na każdą jedną filiżankę alkoholu i wody należy dodać łyżkę stołową octu. Przelej domowej roboty roztwór do czyszczenia szkła do butelki ze spryskiwaczem.

Krok 2. Nanieś środek do czyszczenia szyb na przednią szybę, lusterka boczne i tylną szybę. Pozwól, aby środek do czyszczenia szyb wsiąkł w szkło przez kilka minut.

Krok 3. Gdy szyba jest mokra, delikatnie zetrzyj plamy z wody za pomocą cienkiej wełny stalowej. Upewnij się, że cienka wełna stalowa jest klasy 0000, w przeciwnym razie porysujesz szkło samochodu.

Krok 4. Użyj ściągaczki, gąbki lub ręcznika papierowego, aby wyczyścić okna.

Uwaga: Jeśli obawiasz się, że cienka wełna stalowa pozostawi ślady zarysowań na oknie, możesz ją przetestować przed zastosowaniem.

Słyszałeś kiedyś o metodzie glinki? Najwyraźniej, można użyć leczenia bar gliny do usuwania regularnych plam wody. Jednak glinkowanie nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz usunąć związane osady mineralne.

Krok 1. Nałóż smar z gliny na poplamione szkło samochodu za pomocą butelki z rozpylaczem. Smarowanie szkła samochodu odbywa się, aby zapobiec zarysowaniom, gdy używasz baru gliny.

Krok 2. Przesuń bar gliny detailing nad zabarwione szkło bez umieszczania zbyt dużo ciśnienia. Delikatnie pocieraj gliniankę po szkle samochodu, aż będzie się przesuwać bez wysiłku, nie przyklejając się do powierzchni. Upewnij się, że pokryjesz rogi i ukryte miejsca na przedniej szybie samochodu i oknach.

Krok 3. Wykończ go, wycierając szybę samochodu czystym i suchym ręcznikiem z mikrofibry.

Uwaga: Jeśli glina bar staje się brudny po tarcie go, można złożyć go i wykorzystać czystą stronę. Podobnie, można rozpakować i użyć innego i czyste bar gliny detailing.

Liczne produkty są specjalnie opracowane, aby usunąć plamy wody z szyby samochodu. Najprawdopodobniej, po zastosowaniu specjalnych produktów czyszczących, będziesz potrzebował gąbki, ręcznika lub ściągaczki. Jednak zaleca się przestrzegać instrukcji aplikacji na etykiecie. Niektóre z najlepszych specjalnych produktów czyszczących, które pomogą Ci usunąć plamy z twardej wody to:

Duragloss to renomowana marka, która zajmuje się produkcją i dystrybucją samochodowych produktów czyszczących i polerujących. Dobrym przykładem jej doświadczenia jest ten produkt, który jest specjalnie zaprojektowany do usuwania plam wody, robaków, soków z drzew i innych rodzajów brudu z szyb samochodowych. Ponadto, formuła zawiera smar, aby zapobiec zarysowaniom ściernym.

Jest to produkt biodegradowalny, który został opracowany w celu usuwania plam wody, pozostałości spalin i linii szumowin z zewnątrz pojazdu. Jego najbardziej imponującą cechą jest dodatkowe uszczelniacze woskowe, które utrzymują wykończenie Twojego samochodu w piskliwej czystości i połysku.

Meguiar's to popularna marka, której zaufała większość entuzjastów motoryzacji. Oprócz usuwania wszelkiego rodzaju plam z wody na szybach samochodowych, produkt ten jest bezpieczny do stosowania na twardym plastiku, lakierze, chromie i wszystkich powierzchniach metalowych.

Jak to się mówi, lepiej zapobiegać niż leczyć. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec plamy wody z pochłaniają swoje okna samochodu, przedniej szyby i lusterka:

Teraz, gdy dowiedziałeś się, jak usunąć plamy wody z szyb samochodowych, wybierz odpowiednią metodę w zależności od ciężkości plam wody. Jeśli chcesz usunąć regularne plamy wody, wypróbuj metodę roztworu octu, leczenie gliny bar lub użyć domowych środków. W przeciwnym razie, jeśli masz do czynienia z wytrawione plamy wody lub związane plamy wody mineralnej, a następnie przejdź do grzywny wełny stołka techniki lub wykorzystać specjalne środki czyszczące.

Autor

Krzysztof Barczyński

Redakcja speedmotors.pl

To może Cię zainteresować