Jak wybrać pasty polerskie do samochodu?

12 marca 2017

Nowy samochód, który wyjeżdża prosto z salonu wygląda idealnie, powinien być pozbawiony rys i wgnieceń. Jednak w toku użytkowania auta zawsze na karoserii pojawią się jakieś niedoskonałości. Dzieje się tak dlatego, że lakier jest poddawany obróbce ściernej, której praktycznie nie będzie się dało zatrzymać.

Współcześnie lakiery nie są szczególnie trwałe, szczególnie gdy chodzi o lakiery metaliczne. Trzeba stosować regularnie odpowiednie kosmetyki samochodowe, ponieważ dzięki nim łatwiej będzie zadbać o wygląd pojazdu. Do takich kosmetyków zalicza się również pasty polerskie.

Ważne parametry i funkcje past polerskich

Zarysowanie na lakierze może pojawić się w różnych sytuacjach, nawet takich które wydają się być niewinne. Przy okazji otwierania z kluczyka można porysować samochód, jak w każdej innej błahej sytuacji. Nawet udziału człowieka będą się pojawiać ryski, gdy na aucie pojawią się drobinki spod kół innych samochodów.

Uszkodzeniom będzie można jednak zapobiec, jeśli zastosuje się dobrzy sposób na czyszczenie samochodu i regularne dbanie o jego techniczny stan. Najbardziej skuteczne pasty posiadają w składzie mleczko i pigmenty koloryzujące niekiedy również w składzie znajduje się wosk do pielęgnacji lakieru

Popularni producenci past polerskich i ich produkty

Do polerowania mechanicznego ważne są pasty polerskie. Na rynku mamy wiele różnych takich kosmetyków. najbardziej popularne firmy wprowadzają do sprzedaży wiele ciekawych propozycji. Każdy kto na te propozycje się zdecyduje powinien być zadowolony.

Renowacja lakieru

Najczęściej zadawane pytania przed zakupem

Jeśli zastanawiacie się czy można mieszać koloryzowane pasty polerskie trzeba powiedzieć sobie, że takie mieszanie nigdy nie będzie dawało dobrych efektów. Jeśli chodzi o pigmenty tam istniejące nie będzie możliwe ich mieszanie.

Jak stosować pastę polerską do samochodu?

Przede wszystkim przed jej użyciem będzie trzeba postarać się o usuwanie wszelkich zanieczyszczeń. Auto musi być bardzo dokładnie umyte i następnie odtłuszczone. Pastę nakłada się na blachę okrężnymi ruchami. W miejscach, które są zniszczone w szczególności będzie trzeba nałożyć nieco więcej polerującego preparatu.

Warto dodać, że przed polerowaniem pastą auto musi po myciu wyschnąć. Pastę nakładać można niewielkimi partiami z użyciem wilgotnej szmatki na poszczególne części nadwozia. Gdy pasta zaschnie będzie trzeba ją polerować.

Kiedy stosować pastę?

Pierwszy raz powinno się ją używać przede wszystkim między 2 a 6 rokiem życia pojazdu. Jeśli auto jest mocno eksploatowane można będzie to wykonać wcześniej. Czasami możliwe, że już po roku będzie trzeba to wykonać. Należy zwracać uwagę na zniszczenia w samochodzie.

Autor

Michał Biel

Redakcja speedmotors.pl

To może Cię zainteresować