Jak pozbyć się sierści psa z samochodu?

20 maja 2021

Pozostawienie swojego psiego przyjaciela poza domem jest często niemożliwe z wielu powodów. Co więcej, psy uwielbiają przebywać na zewnątrz i pływać w gorących letnich miesiącach, co oznacza, że od czasu do czasu będziesz musiał dać im przejażdżkę w samochodzie.

Jednak jak pozbyć się sierści psa z samochodu, to pytanie, z którym większość właścicieli samochodów i psów musi się zmierzyć niemal codziennie. Pozbycie się włosów psa nie jest tak trudne, jak usunięcie pleśni z wnętrza samochodu, ale nadal może wymagać więcej wysiłku niż myślałeś początkowo.

Tak więc, w tym artykule, mamy zamiar pokazać, jak uzyskać włosy psa z samochodu i oferują kilka wskazówek, które pomogą zmniejszyć ilość włosów twój pies pozostawia w pojeździe.

Shedding jest naturalnym procesem większość psów przejść w celu utraty uszkodzonych lub starych włosów, ale ile włosów pies będzie rzucać zależy od rasy.

Szanse są takie, że Twój pies zostawi sporo włosów w samochodzie, nawet jeśli zabierasz swojego pupila na przejażdżkę tylko raz na jakiś czas.

wnętrze samochodu

Istnieje wiele metod, które można wykorzystać do czyszczenia sierści psa, więc narzędzia, których będziesz potrzebował, zależą od wybranej metody.

Odkurzacz, szczotka druciana, a nawet balon mogą być używane do usuwania włosów psa z pojazdu, i to do Ciebie, aby wybrać narzędzie, które lubisz używać najbardziej do tego celu.

Ponadto, należy pamiętać, że uciekanie się do niekonwencjonalnych metod usuwania włosów psa jak zbieranie włosów psa z balonem może produkować niezadowalające wyniki.

Ilość włosów, które chcesz usunąć z samochodu jest prawdopodobnie najlepszym sposobem, aby zdecydować, które metody usuwania włosów psa masz zamiar użyć, ponieważ nie ma zbyt wiele sensu w czyszczeniu samochodu ręcznie, jeśli masz do czynienia z dużą ilością włosów.

Ponadto, można połączyć dwie lub więcej metod, jeśli chcesz zmaksymalizować wydajność, choć w większości przypadków nie będzie potrzeby, aby to zrobić. Więcej wskazówek dotyczących czyszczenia samochodu znajdziesz tutaj.

Jest to najszybsze i najbardziej oczywiste rozwiązanie, ponieważ większość odkurzaczy jest wystarczająco mocna, aby usunąć wszystkie ślady psiej sierści w ciągu zaledwie kilku minut.

Po jednokrotnym odkurzeniu pojazdu należy zainstalować przystawkę z włosiem do odkurzacza i odkurzyć go ponownie. Mniejsze włosie pozwoli Ci dotrzeć do odległych miejsc w samochodzie i upewnić się, że nie pozostały tam żadne psie włosy.

Użycie ręcznego odkurzacza do sierści zwierząt pomoże Ci uniknąć problemów z przewodem i ułatwi pozbycie się sierści. Kliknij tutaj, jeśli chcesz się dowiedzieć, jak pozbyć się dymu papierosowego z samochodu.

Chociaż ściągaczka może nie być pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy usuwanie włosów psa z samochodu jest wspomniane, nadal można go używać, aby uzyskać włosy z mat podłogowych, dywanów lub tapicerki.

Dodaj mydło lub płyn do płukania tkanin do wody, a następnie rozpyl go nad obszarem, z którego chcesz usunąć włosy psa i użyj ściągaczki, aby usunąć włosy.

Należy pamiętać, aby nie rozpylać zbyt dużo wody na siedzenie samochodu lub dywan i przenieść ściągaczkę tylko w jednym kierunku.

Jest to kolejna niezwykła metoda usuwania włosów psa, którą można wykorzystać. Wszystko, co musisz zrobić, to owinąć twardą część taśmy duct tape lub taśmy pakowej wokół dłoni i upewnij się, że lepki koniec jest skierowany na zewnątrz.

Następnie można rozpocząć zbieranie włosów psa przez stukanie delikatnie nad danym obszarze, i powtórzyć ten proces, aż będziesz zadowolony z wyników. Nie powinieneś jednak używać taśmy klejącej do usuwania sierści psa ze skórzanych siedzeń, ponieważ pozostawi ona osad, który może być trudny do wyczyszczenia.

Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów usuwania sierści psa z foteli samochodowych, choć może być czasochłonny. Dodaj płyn do zmiękczania tkanin do wiadra z wodą, a następnie napełnij butelkę z rozpylaczem płynem i zastosuj go do tapicerki samochodu.

Upewnij się, że obszar, który chcesz wyczyścić jest mokry i użyj pary gumowych rękawic lub pumeksu, aby rozpocząć czyszczenie.

Szczotkowanie w jednym kierunku pomoże Ci uzyskać włosy psa z tapicerki bardziej efektywnie, i powinieneś zanurzyć pumeks lub gumową rękawicę w wiadrze, aby odrzucić włosy, które zebrałeś.

Podążaj za tym linkiem, jeśli masz mrówki w samochodzie i nie wiesz jak się ich pozbyć.

Zbieranie sierści psa ze skórzanych, plastikowych lub gumowych powierzchni w samochodzie za pomocą ręcznika papierowego jest prostym procesem, ponieważ wystarczy rozłożyć ręcznik na desce rozdzielczej, siedzeniach lub panelach, a sierść będzie się do niego przyklejać.

Następnie można po prostu zawinąć ręcznik i wyrzucić go. Jednak ta metoda nie jest odpowiednia dla powierzchni z tkaniny, dlatego należy połączyć ją z innymi metodami, aby usunąć włosy z całego pojazdu.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o pięciu najlepszych pokrowcach na siedzenia dla Jeepa Wranglera.

Używanie szczotki z włosia lub wałka do zbierania kłaczków do zbierania włosów psa z samochodu jest procesem intuicyjnym, ponieważ wystarczy przetoczyć szczotkę po obszarze, który musi być czysty, a następnie zebrać włosy ze szczotki i wyrzucić ją.

Szczotka z włosia jest lepszym wyborem, jeśli chcesz się upewnić, że żadne włosy psa pozostaje w samochodzie, ponieważ rolki kłaczków może być zbyt miękkie, aby usunąć uporczywe włosy.

Zamiast odkurzać psie włosy z samochodu, możesz użyć sprężarki powietrza, aby je wydmuchać. Wystarczy skierować kompresor powietrza na obszar, który chcesz oczyścić i nacisnąć spust.

Powietrze wydostanie sierść psa z tapicerki, ale powinieneś spróbować skierować je w jednym kierunku, aby szybciej zebrać włosy. Ponadto, należy użyć odkurzacza lub szczotki, aby usunąć wszystkie włosy psa z pojazdu.

Balon z pewnością nie jest znany jako skuteczne narzędzie do czyszczenia, ale nadal może pomóc w usunięciu przynajmniej niektórych włosów psa z samochodu.

Elektryczność statyczna, która jest generowana podczas pocierania balonu o siedzenie samochodu przyciągnie psie włosy i ułatwi Ci pozbycie się ich.

Nadmuchaj balon i upewnij się, że powietrze nie przecieka, a następnie po prostu potrzyj nim o powierzchnię, na której znajdują się psie włosy i usuń je z balonu.

Pamiętaj, aby stosować tylko umiarkowaną ilość ciśnienia, ponieważ balon może łatwo pop, jeśli nie jesteś ostrożny.

Praktycznie każda gumowa szczotka może być używana do usuwania sierści psa z wnętrza samochodu. Wystarczy pocierać szczotką o powierzchnie, na których znajdują się włosy psa i starać się zgrupować włosy w jednym miejscu.

Kiedy skończysz, możesz użyć ręcznego odkurzacza do zebrania włosów lub ręki, aby wydostać je z samochodu. Powinieneś umyć szczotkę, gdy skończysz, aby usunąć wszelkie zalegające włosy z niego.

Jest to kolejny mało prawdopodobny obiekt, który może pomóc Ci uzyskać włosy psa z pojazdu. Chociaż są one powszechnie używane do kręcenia włosów, mogą być również używane do zbierania włosów psa z ciasnych miejsc w samochodzie.

Wystarczy przetoczyć lokówkę po powierzchni, a następnie wyrzucić ją, ponieważ nie ma sensu próbować usuwać z nich włosów. Pamiętaj tylko, że lokówki mogą rozerwać fotel samochodowy, jeśli nie są używane ostrożnie, dlatego nie powinieneś używać ich zbyt często.

Prawdopodobnie najlepszym sposobem na utrzymanie tapicerki samochodowej wolnej od psiej sierści jest zapobieganie przedostawaniu się do niej włosów.

Regularna pielęgnacja psa zmniejszy ilość zrzucanych przez niego włosów, a do ich zebrania wystarczy szczotka lub rękawica do pielęgnacji.

Jednak pielęgnacja może zająć sporo czasu i nie zawsze będziesz w stanie wyczesać psa przed wpuszczeniem go do samochodu. W takim przypadku możesz użyć pokrowca dla zwierząt, który ochroni samochód przed sierścią psa, błotem i brudem, który pies może wnieść do pojazdu.

Czyszczenie pokrowca nie zajmuje tyle czasu, co czyszczenie tapicerki samochodu, a większość właścicieli psów używa go za każdym razem, gdy zabiera psa na przejażdżkę. Opcjonalnie możesz użyć transportera dla zwierząt lub skrzynki dla zwierząt, która w zasadzie działa jak fotelik samochodowy dla psa.

Umieszczenie psa w transporterze lub klatce jest dla niego bezpieczniejsze i wygodniejsze podczas długich przejażdżek, a także zmniejsza ilość sierści, która znajdzie się na tapicerce Twojego samochodu.

Tak, możesz. Nie musisz zabierać samochodu do myjni, aby usunąć sierść psa, ponieważ istnieje wiele różnych metod, których możesz użyć, aby szybko zebrać sierść psa z pojazdu.

Czy sierść psa jest szkodliwa dla ludzi?

Sierść psa nie może powodować poważnych problemów zdrowotnych, ale może wywołać reakcję alergiczną w przypadku jej wdychania. Mimo to zaleca się usunięcie psiej sierści z samochodu, ponieważ osoby, które nim podróżują mogą mieć silną reakcję alergiczną na włosy pozostawione przez psa.

Odkurzanie samochodu jest zdecydowanie najłatwiejszą i najbardziej skuteczną metodą usuwania sierści psa z tapicerki samochodu. Jeśli nie chcesz odkurzać samochodu za każdym razem, gdy wybierasz się na przejażdżkę z psem, możesz zaopatrzyć się w pokrowiec dla zwierząt.

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak dużo włosów psa jest już w samochodzie, ale w większości przypadków, nie powinno to zająć więcej niż dziesięć do piętnastu minut, aby zebrać włosy psa z pojazdu.

Istnieje tak wiele różnych metod można użyć, aby usunąć włosy psa z samochodu, a każdy z nich jest szybki i prosty.

Odkurzacze, szczotki, lub sprężarki powietrza mogą być używane do zbierania włosów psa z samochodu, i to do Ciebie, aby wybrać narzędzie, które jest najbardziej wygodne dla Ciebie.

Dodatkowo, transporter lub pokrowiec dla zwierząt może pomóc Ci zaoszczędzić czas na sprzątaniu i utrzymać włosy psa z dala od samochodu. Którą metodę usuwania sierści psa z samochodu zamierzasz wybrać?

Zostaw komentarz i daj nam znać lub podążaj za tym linkiem, aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących konserwacji samochodu.

Autor

Michał Biel

Redakcja speedmotors.pl

To może Cię zainteresować