17 sztuczek, jak chronić samochód zimą

22 lutego 2021

To już oficjalne, zima jest w drodze i nie da się jej uniknąć. O tej porze roku robi się tak zimno, że niemal słyszysz, jak Twój samochód błaga Cię, abyś nie wyjeżdżał nim na śnieg.

W zależności od tego, jak blisko bieguna północnego się znajdujesz, możesz spodziewać się łagodniejszego niż zwykle sezonu zimowego lub miesięcy burz śnieżnych i ujemnych temperatur aż do sezonu wiosennego.

Tak czy inaczej, jazda samochodem w sezonie zimowym może być uciążliwa, więc nie wiń swojego pojazdu za to, że chce zostać w garażu. Jeśli tak jak ja, jesteś zaangażowany w bycie proaktywnym o przygotowanie się na najgorsze, że zima jazdy rzuci swój sposób, oto 17 prostych sztuczek, aby chronić swój samochód w zimie.

1. Mglista przednia szyba

Jeden stały problem można się spodziewać w miesiącach zimowych jest zamglone i mróz przedniej szyby, ale z pomocą gumki do tablic, można szybko wyeliminować mgłę bez tworzenia bałaganu smug. Wyniki są niesamowite i jest to jeden z tych przedmiotów, które można schować w schowku lub konsoli środkowej.

Kolejną wskazówką, jak radzić sobie z zaparowaną i zamarzniętą przednią szybą jest wyłączenie recyrkulacji powietrza w samochodzie. Powietrze w Twoim samochodzie jest już wilgotne od Twojego oddechu, a wilgotne powietrze jest główną przyczyną zaparowanej szyby. Skorzystaj z opcji wlotu świeżego powietrza, aby wciągnąć suche powietrze z zewnątrz pojazdu. Suche powietrze pomoże pozbyć się szronu w mgnieniu oka!

2. Nałóż krem do golenia na szyby

Zaskakujące, prawda? Kto by pomyślał, że krem do golenia może mieć inne zastosowania poza toaletą? Na szczęście dla nas, krem do golenia zawiera wiele składników, które można znaleźć w środkach odszraniających.

Podczas gdy powyższe wskazówki pomogą Ci usunąć mgłę na przedniej szybie, możesz zapobiec jej powstawaniu, nakładając krem do golenia na wewnętrzną stronę przedniej szyby, a następnie wycierając ją ręcznikiem z mikrofibry. To pozostawi cienką warstwę kremu do golenia, który zapobiega tworzeniu się mgły.

3. Przewietrz samochód

Po pomyślnym dotarciu do domu, ostatnią rzeczą, którą powinieneś rozważyć, zanim wyłączysz samochód na noc, jest otwarcie okien na kilka sekund, aby wpuścić do pojazdu zimne, suche powietrze. Zastąpi to wilgoć z Twojego oddechu i pomoże zmniejszyć lub wyeliminować szron z okien do rana.

4. Ściółka dla kotów utrzymuje samochód w suchości

Nie ma znaczenia, czy jeździsz Mercedes Benz lub Mustang, każdy samochód może korzystać z posiadania koci żwirek w nich tej zimy.

Wystarczy wypełnić skarpetę lub pończochę z kocim żwirkiem i trzymać ją w samochodzie przez noc. Ściółka wchłonie wilgoć i zapobiegnie gromadzeniu się mgły na przedniej szybie. Aby uzyskać najlepsze wyniki, umieść jedną skarpetkę lub pończochę wypełnioną ściółką blisko każdej przedniej szyby.

5. Schowaj skarpetki w schowku na rękawiczki

Mając parę skarpet i rękawice w gotowości w samochodzie może być naprawdę przydatne w miesiącach zimowych. Jeśli musisz wypchnąć samochód ze śniegu lub lodu, możesz założyć je na buty lub kozaki. Zapewni to dodatkową trakcję, która ułatwi Ci znalezienie drogi i uchroni przed poślizgiem.

Innym zastosowaniem skarpet tej zimy jest przykrycie piór wycieraczek na noc! Wystarczy podnieść pióra wycieraczek z przedniej szyby i wsunąć skarpetki na ich końce. Skarpety będą chronić pióra wycieraczek przed lodem i śniegiem, co sprawi, że odladzanie szyby rano będzie o wiele łatwiejsze.

6. Zabierz butelki z wodą do środka

Zamykając pojazd na noc, pamiętaj, aby zabrać z samochodu wszystkie butelki z wodą lub innymi napojami. Wilgoć z nich może przyczynić się do zamarznięcia przedniej szyby o poranku.

7. Naprawa zamarzniętych piór wycieraczek

Tej zimy należy napełnić samochód płynem do spryskiwaczy, który ma właściwości przeciw zamarzaniu i jest przeznaczony do stosowania w niskich temperaturach. To może pomóc stopić lód przyklejone do piór wycieraczek, jak również zapewnić szybki sposób na rozmrażanie szyby samochodu, jeśli warstwa lodu jest wystarczająco cienka.

8. Skrobaczka do lodu Impromptu

Musisz ruszyć, ale nie możesz znaleźć skrobaczki do lodu? Chwyć łopatkę z kuchni, najlepiej taką z plastiku, albo użyj plastikowej karty z portfela lub torebki. Jeśli masz zamiar użyć karty, to najlepiej użyć jednego nie masz nic przeciwko utracie, w przypadku, gdy zatrzaskuje się podczas gdy jesteś zajęty skrobaniem daleko.

9. Szybka naprawa reflektorów

To bardzo ważne, że masz jasne, działające reflektory, zwłaszcza podczas ciemnych i śnieżnych miesiącach zimowych roku. Jeśli twoje osłony reflektorów wyglądają niewyraźnie lub myślisz, że mogą używać niektórych czyszczenia, po prostu pocierać trochę pasty do zębów na powierzchni. Pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz pastę ciepłą wodą.

To leczenie pastą do zębów jest szybkie i łatwe do naprawienia, które pomogą usunąć film na reflektory tak, że świecą jaśniej, i to jest o wiele tańsze niż kupowanie specjalnych produktów do czyszczenia reflektorów.

10. Używaj słomki do odmrażania zamków

Oprócz picia, można użyć słomki do odladzania zamków samochodu. Trzymając słomkę przy zamku, weź głęboki oddech i dmuchnij bezpośrednio w zamrożony zamek klucza. Lód powinien stopić się w ciągu około trzech do sześciu prób.

11. Trzymaj zapałki lub zapalniczkę pod ręką, aby odlodzić zamki

To służy temu samemu celowi, ale zupełnie inaczej niż w poprzednim kroku. Poprzedni krok wykorzystał ciepło z płuc i może być dość powolny, ale aby szybciej odlodzić zamrożone zamki, musisz podgrzać klucz samochodowy zapalniczką lub zapałką. Uważaj, aby nie podgrzewać klucza zbyt długo, aby go nie uszkodzić, ponieważ klucz nagrzeje się dość szybko. Teraz delikatnie wciśnij klucz do zamka, aby stopić wszelki lód blokujący zamek klucza.

Alternatywnie, można użyć środka do dezynfekcji rąk lub alkoholu do naprawy zamarzniętych drzwi i zamków. Po prostu pocierać dezynfekujący nad obszarem i niech zawartość alkoholu stopić lód.

12. Hack parkingowy na przednią szybę

Innym prostym, ale skutecznym trikiem, aby chronić swój samochód w zimie jest zaparkować samochód w kierunku wschodnim, jeśli możesz, więc matka natura pomoże odmrozić przednią szybę dla Ciebie. Jak to działa jest proste, przez parkowanie w ten sposób, przednia szyba dostanie trochę dodatkowego ciepła od słońca, jak wstaje rano. To pomaga zmniejszyć obciążenie dla piór wycieraczek, dzięki czemu łatwiej jest odszronić przednią szybę bez skrobania.

13. Zabezpiecz lusterka boczne przed zamarzaniem

Masz dość wsiadania do samochodu tylko po to, aby zdać sobie sprawę, że lusterka boczne są zamrożone? Następnie wystarczy pokryć je przed przejściem na noc! Można użyć ziplock torba, plastikowa torba na zakupy, lub cokolwiek wodoodporny materiał można wsunąć na lusterka. Użyj liny, aby związać końce lub użyj gumki, aby utrzymać go w miejscu, a lustro będzie wolne od lodu w godzinach porannych!

14. Używaj klimatyzacji

Sugerowanie korzystania z klimatyzacji w środku grudnia, stycznia i lutego brzmi szalenie, prawda? Cóż, to działa! Klimatyzacja Twojego samochodu to najlepszy defogger, jakiego możesz użyć, aby usunąć wilgoć z powietrza. Spróbuj przez kilka minut, a następnie wyłącz ją, gdy zadanie zostanie wykonane.

15. Przygotuj zimowy zestaw awaryjny

W okresie zimowym, pogoda może być bardzo nieprzewidywalne, więc jest to dobry pomysł, aby zachować awaryjne zapasy w bagażniku samochodu, tak na wszelki wypadek. Zacznij od czegoś, co ochroni cię przed zimnem, jeśli zdarzy ci się utknąć na mieliźnie. Oto kilka wskazówek:

  1. Weź zimowy płaszcz i rozpakuj go.
  2. Włóż do niego czapkę, grubą parę skarpet, długą bieliznę, szalik, spodnie śniegowe i rękawiczki.
  3. Zapnij płaszcz na zamek błyskawiczny, tak aby był bardzo kompaktowy, a następnie schowaj ten ekwipunek w bagażniku samochodu.

Oto dodatkowe rzeczy, które powinieneś mieć w samochodzie na wypadek, gdybyś utknął w zimowym niebezpieczeństwie:

  1. Latarki i świeże baterie
  2. ciepły koc
  3. Naładowany power bank do telefonu komórkowego
  4. Butelki z wodą
  5. Ogrzewacze do rąk i stóp
  6. Batony energetyczne

16. Chroń swój pojazd za pomocą pokrowca samochodowego

Jeśli jeszcze tego nie robiłeś, teraz jest czas, aby zacząć myśleć o użyciu pokrowca samochodowego, aby chronić swój pojazd przed nadchodzącą zimą. Zaufaj mi, pokrowiec samochodowy jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojego samochodu w tym sezonie zimowym. Nie tylko chroni Twój samochód przed śniegiem i lodem, ułatwiając Ci tym samym życie każdego ranka, ale także chroni Twój pojazd przed kradzieżą - lub powiedzmy, że utrudnia kradzież.

Wysokiej jakości pokrowce samochodowe przedłużają żywotność pojazdu, chronią lakier przed promieniami UV i pomagają zachować wiele z estetyki Twojego samochodu. Jeśli chcesz sprzedać swój samochód, pokrowiec samochodowy pokazuje potencjalnym nabywcom, że zadbałeś o pojazd, zanim jeszcze zaczną oceniać jego wnętrze i przebieg na silniku.

17. Szybko się rozkręć

Innym przydatnym Winter tip dla uzyskania samochodu unstuck jest użycie gumowych dywaników podłogowych. Wystarczy położyć maty przed oponami. Zapewnią one trochę tarcia dla opon i pomogą Ci ruszyć samochód. Upewnij się, że wrócisz po maty podłogowe. Nie trzeba dodawać, że na sezon zimowy należy wybrać zalecany typ opon.

Teraz, gdy masz już te sprytne wskazówki, które pomogą Ci chronić Twój samochód w sezonie zimowym, będziesz mógł utrzymać swój pojazd w doskonałym stanie i pewnie stawić czoła każdemu zimowemu wyzwaniu!

Autor

Krzysztof Barczyński

Redakcja speedmotors.pl

To może Cię zainteresować